Wizytówki z lakierem UV

Wizytówki z lakierem punktowym UV

Lakier UV nanoszony na powierzchnię wizytówek potrafi w bardzo efektowny sposób podkreślić najważniejsze elementy projektu graficznego bądź dodając całkiem nowy wymiar. Za pomocą tej techniki uszlachetniającej pokrywa się elementy wcześniej nadrukowane takie jak np. logo, personalia, slogany, elementy graficzne, bądź też tworzy nowe ciekawe kompozycje jako osobne elementy tła lub dopełnienia grafiki.
Wizytówki z lakierem UV Białystok
Wizytówki z lakierem UV Białystok

Wizytówki z lakierem UV

Aby lakier dobrze przywierał do podłoża i był bardziej widoczny, wcześniej powierzchnię papieru pokrywa się laminatem foliowym. Do wyboru mamy dwie podstawowe folie: mat oraz tzw. soft touch o aksamitnej fakturze. W tym przypadku nie stosuje się folii błyszczącej, gdyż efekt nałożenia lakieru który jest również błyszczący był by niewidoczny.

Projekt graficzny wizytówki jest kluczem do sukcesu

Lakier UV jest przygotowywany na etapie projektu wizytówki. Technika polega na wektorowym opracowaniu maski elementów, które docelowo pokryte mają być lakierem UV. Duże doświadczenie i wiedza grafika pozwala na zastosowanie bardzo ciekawych efektów wizualnych, które sprawią, że wizytówka będzie bardzo atrakcyjna.

Przeczytaj również:
Wizytówki multiloft – wizytówki klejone wielowarstwowe
Projekt wizytówki – Szablonowy bądź indywidualny
Cennik druku wizytówek – Poznaj cenę wydruku wizytówek