Wizytówki NFC

Wizytówki NFC to możliwość interakcji między wizytówką i urządzeniami elektronicznymi

Wizytówki NFC (Near-Field-Communication) to możliwość bezprzewodowego i bezdotykowego przesyłania danych między wizytówką oraz urządzeniem elektronicznym. Najczęściej używa się do tego po prostu smartfona.

Wizytówki NFC - Wizytówki Białystok

Wizytówka NFC

Technologia NFC to forma krótko zasięgowego, wysokoczęstotliwościowego i radiowego standardu komunikacyjnego. Wizytówki tego typu zawierają micro chip, na którym zapisane są dane, które możemy pobrać na nasz smartfon zbliżając do niego wizytówkę. Technologia ta działa na odległość około 20 cm. Znamy ją doskonale z kart płatniczych, elektronicznych metek w ubraniach itp. NFC zaczęło również być stosowane w wizytówkach.

Co daje nam technologia NFC w wizytówkach? Dzięki niej możemy wczytać do telefonu pełne dane kontaktowe zawierające imię, nazwisko, stanowisko, numer telefonu, adres e-mail, adres firmowy bądź zamieszkania, adres strony internetowej oraz wiele innych przydatnych informacji. Po stronie takiego rozwiązania stoi szybkość i łatwość wykonania takiej czynności. Wystarczy zbliżyć swój smartfon na odpowiednią odległość do wizytówki.

Wizytówki NFC - Wizytówki Białystok

Dzięki temu technologia NFC ma też przewagę nad inną technologią pozwalającą na interakcję z urządzeniami elektronicznymi, a mianowicie kodami QR (przeczytaj Wizytówki z kodem QR). W przypadku której do wczytania danych musimy posiadać w smartfonie specjalną aplikację pozwalającą na odczyt tego typu zaszyfrowanych danych.