Wizytówki z hot stampingiem

Dlaczego warto wybrać wizytówki z hot stampingiem

W technice hot stampingu wykorzystuje się wysoką temperaturę i specjalną folię. Wtłacza się ją na gorąco za pomocą matryc na gotową, wydrukowaną wizytówkę. Matryce wykonuje się z mosiądzu techniką grawerowania. Umożliwia to uzyskanie bardzo wysokiej precyzji. Mosiężne matryce wykorzystuje się wielokrotnie przy kolejnych powieleniach nakładu. Wizytówki, w których zastosowano hot stamping prezentują się bardzo efektownie i zdecydowanie podnoszą jej walory wizualne.

Wizytówki z hot stampingiem Białystok

Efektowny wygląd

Do złocenia wykorzystuje się najczęściej złotą lub srebrną folię w różnych odcieniach, chociaż coraz częściej używa się także folii w innych kolorach, np czarną lub holograficzną. Bardzo oryginalnie prezentuje się połączenie dwóch folii, jednak aby nie przesadzić, projekt takiej wizytówki powinien być przemyślany. W przeciwnym razie uzyskamy efekt przeciwny do zamierzonego, a złocenie na naszej wizytówce zamiast zdobić, będzie razić pstrokacizną i tandetą.
Wizytówki z hot stampingiem można uszlachetnić. Najlepszy efekt daje zafoliowanie folią matową i soft touch. Wówczas złocenie nawet małych elementów, w tym czcionek jest precyzyjne i doskonale czytelne.
Decydując się na wykonanie wizytówki z hot stampingiem, mamy pewność, że zostanie ona zauważona.

Zobacz również: Hot stamping

Do złocenia wykorzystuje się najczęściej złotą lub srebrną folię w różnych odcieniach, chociaż coraz częściej używa się także folii w innych kolorach, np czarnym lub holograficzną. Bardzo oryginalnie prezentuje się połączenie dwóch folii, jednak aby nie przesadzić, projekt takiej wizytówki powinien być przemyślany. W przeciwnym razie uzyskamy efekt przeciwny do zamierzonego, a złocenie na naszej wizytówce zamiast zdobić, będzie razić pstrokacizną i tandetą.

Uszlachetnienie wizytówek z hot stampingiem

Wizytówki z hot stampingiem można uszlachetnić. Najlepszy efekt daje zafoliowanie folią matową i soft touch. Wówczas złocenie nawet małych elementów, w tym czcionek jest precyzyjne i doskonale czytelne. Decydując się na wykonanie wizytówki z hot stampingiem, mamy pewność, że zostanie ona zauważona.

Zobacz też: Przygotowanie projektu wizytówki