W czasach, gdy korzystamy z elektronicznych kalendarzy, spotkania umawiamy drogą elektroniczną, wysyłamy wizytówki vcard, zwykłe wizytówki mają jeszcze rację bytu?

Tradycyjne wizytówki mają nadal sens. Dają szansę na przekazanie w prosty sposób danych do kontaktue. W ostatnim czasie dają również możliwość wyróżnienia się. Dotyczy to szczególnie wizytówek premium, które mają wykorzystane niestandardowe rodzaje uszlachetnienia. Kolorowy papier barwiony w masie, hot stamping, tłoczenie, lakierowanie, to tylko niektóre z technik, pozwalających na stworzenie unikalnej wizytówki. W połączeniu z ciekawym i przemyślanym projektem dają coś naprawdę niespotykanego, co łatwo zapada w pamięć.

Wizytówki Białystok - Druk wizytówek

Wizytówki – warto je mieć, aby móc się nimi wymienić z kontrahentem.
W przypadku spotkań biznesowych dochodzi zwykle do sytuacji, kiedy należy się wymienić wizytówkami. Pozostawienie bezpośredniego kontaktu do siebie jest wtedy kluczowe. Często na stronie internetowej dostępne są jedynie ogólne dane kontaktowe do firmy. Zdobycie numeru telefonu do osoby, z którą się spotkaliśmy bywa wówczas bardzo trudne, czasem niemożliwe. Przedarcie się przez kilka osób do tej właściwej nie jest niczym przyjemnym i na pewno nie jest szybką drogą. W takiej sytuacji wizytówka imienna jest czymś idealnym.

Połączenie starego z nowym, czyli wizytówki NFC oraz z kodem QR.
W ostatnich latach pojawiły się nowe możliwości również w tej dziedzinie. Wizytówka może zawierać microchip, czyli wstawkę elektroniczną, która jest ukryta między warstwami papieru. Na nośniku tym zapisane są dane, które możemy skanować za pomocą np. smartfona. Informacje te zawierają zwykle podstawowe dane kontaktowe, ale mogą też być to bardziej rozszerzone informacje. Możliwości tego typu rozwiązana są bardzo duże.

Wizytówki NFC - Wizytówki Białystok
Wizytówki z kodem QR Białystok

Drugą znacznie prostszą techniką, jest użycie kodu QR, który jak poprzednio może być skanowany z użyciem smartfona. W kodzie QR możemy zawrzeć kilka zestawów danych, może być to pełna tzw. wizytówka eletroniczna VCard zawierająca imię, nazwisko, stanowisko, numer telefonu, adres e-mail, stronę internetową. Taki kod jest wówczas bardzo szczegółowy. Mamy też do wyboru kilka innych wariantów, takich jak sam adres strony internetowej, tekst, numer telefonu, geolokalizację, termin wydarzenia (spotkania, eventu itp.) bądź też dostęp do sieci wifi.